Odhalte tajemství šperků pro sportovně založené ženy

Jestliže je pro vás sport stejně přirozený jako dýchání a bez každodenního pohybu se cítíte nesvá, pak jistě také řešíte praktičnost šperků, kterými se chcete zdobit. Nikoho nebaví každodenní rozepínání a opětovné zapínání velkých náušnic, zamotaných řetízků ani sundávání několika prstenů. Proto jsme pro vás připravili nápady, které šperky můžete s klidem zařadit do svého outfitu, aniž byste je musela během fyzické aktivity sundávat.

Náušnice

Je jasné, že s velkými zlatými náušnicemi asi běhat nechodíte, ale i menší kousky mohou být při některých sportech nebezpečné. Jakékoli hrany, mezery, či dokonce ostny mohou bohužel sehrát při úrazu svou významnou roli; stačí špatně spadnout či se o něco zachytit a neštěstí je na světě. Při fyzické aktivitě také hrozí vyšší riziko poškození šperku. Do posilovny i na týmové sporty proto choďte raději se stříbrnými náušnicemi či takovými kousky, které vás nestály několik měsíčních výplat. Měly by být, pokud možno malé a přiléhavé, ve formě pecek či „knoflíků,“ u nichž je riziko poškození či úrazu minimální.

Náramky

Pro náramky platí při sportech jasné NE. Masivní šperky jsou nepohodlné a zvyšují nebezpečí, že se s nimi zachytíte například o součást něčího oděvu a u jemných kousků hrozí, že se vám při sportu přetrhnout a už se s nimi nikdy neshledáte. Pokud tedy máte ráda sebe i své klenoty, nechávejte je doma a ozdobte se jimi jen ve dnech, kdy plánujete pouze zářit. A jestliže si bez náramků připadáte jako „nahá,“ zvolte jeden výraznější kousek nebo jen pár jemných, aby se vám před cvičením dobře sundávaly.

Náhrdelníky

S náhrdelníky je to podobné jako s náramky. Velké šperky jsou na sportovní aktivity opravdu nevhodné, proto je nechávejte doma. Jestliže se věnujete sportu individuálně, jemný řetízek jednoduše schovejte pod tričko. Pokud však hrajete například basketbal, raději i ten před zápasem rozepněte, určitě nechcete, aby vám při driblování vyklouzl spod dresu a protihráčka vám ho následně v honbě za balónem strhla.

Na co si ještě dát pozor

Zvláštní opatření by měly udělat také ženy a dívky, které chodí do bazénu, protože chlor poškozuje všechny typy kovů a vy určitě nechcete po pár týdnech zjistit, že váš nový přívěsek se tomu krásnému, který jste si přinesla domů, podobá dnes už pouze tvarem.

 

Podobné články...

Napsat komentář