S jógou pro lepší zažívání

Co může být horšího, než problémy se zažíváním? Neustále nafouklé břicho, zácpa, nebo naopak průjem. Na zažívání se nejvíce podepisujete svým osobním životním stylem, a proto byste měli zvážit svůj jídelníček, odstranit veškerý stres a zařadit do svého života pohyb. Proč ale nezačít s pohybem příjemným, který vám pomůže uzdravit váš zažívací trakt.

Jóga je vynikajícím cvičením, pokud toužíte po harmonickém životě, jak fyzickém, tak dušením. Správně zvolené cviky vám tak pomohou podpořit činnost střev. Cviky byste měli cvičit ideálně v ranních či večerních hodinách, vždy alespoň dvě hodiny po jídle.

Důležité je, abyste se zbytečně nepřepínali a cvičili pouze tak, jak vám to bude příjemné. Jóga totiž není o přetažených svalech, ale o klidu a relaxaci. Pojďme si tedy ukázat cviky, které vám pomohou se zažíváním.

Soubor jógových cviků pro lepší zažívání

Začněte v kříženém sedu na podložte, zavřete oči a zklidněte dech. Nezapomínejte na narovnané záda. Nyní se soustřeďte jen dech a vyzkoušejte dech posílat do bříška. Takto vydržte pár chvil.

maxresdefault (3)

V dalším cviku si pomalu rozpleťte nohy a narovnejte je před sebe. Nohy lehce pokrčte a s výdechem se k nim ukloňte. Takto vydržte na dva nádechy a výdechy.

Poté narovnejte nohy. Pokrčte levou nohu a přitáhněte ji k trupu. Levou ruku položte za záda a pravý loket položte na levé koleno. S výdechem se od pravé ruky lehce odtlačujte a rotujte za levou rukou. Ve cviku vydržte na jeden nádech a s výdechem vraťte do původní pozice. Cvik opakujte i na druhou stranu.maxresdefault (1)

Poslední pozice je pozice kočky. Kolena jsou na šíři kyčlí, ruce na šíři ramenou, hlava v prodloužení těla. Zkuste se pomalu rozvlnit v zádech, pohyby, které vám jsou příjemné. Poté uklidněte tělo a s nádechem vyhrbíme záda, hlava směřuje ke stropu, zadeček je vyšpulený. S výdechem pomalu nahrbíme, stahujeme hlavu i zadeček.

maxresdefault

Z kočky přejděte do pozice dítěte tak, že si sednete na nohy, tělo položíte na nohy a ruce podél těla, nebo před sebou. Celé tělo uvolněte a jen dýchejte.

maxresdefault (2)

Pokud budete trpět zažívacími problémy, pusťte si relaxační hudbu a zacvičte si těchto pár cviků.

Podobné články...

Napsat komentář