Využijte začátek jara k nákupu nového golfového vybavení

Milovníci golfu, kterých je v České republice rok od roku stále větší množství, se jistě nemohou dočkat, až budou moci vyjít na greeny a společně s partnery a přáteli si projít hřiště a odpálit pár jamek. Abyste byli řádně připravení, je dobré zkontrolovat stav vašeho oblečení a náčiní, jež ke golfu potřebujete. Zjistíte-li, že je něco v nepořádku, je právě nyní ideální chvíle na to pořídit nové kousky.

Golfové hole a jejich varianty

Základní pomůckou, bez níž se samozřejmě při hře neobejdete, jsou golfové hole. Pakliže teprve začínáte a nevíte si rady s tím, jaký typ holí používat, je nejlepším řešením pořídit si rovnou kompletní set golfových holí. Sety jsou běžně k dostání ve specializovaných sportovních obchodech.

Pakliže set už doma máte, ale zjistíte absenci nějaké konkrétní hole, případně vaše stará již dosluhuje, dají se zakoupit právě i jednotlivé kusy. Zřejmě nejžádanější jsou drivery, tedy golfové hole, které se používají pro základní odpaly na dlouhé vzdálenosti. Je to logické, protože drivery jsou nejvíce namáhanými holemi u každého pravého golfisty. Méně se pak opotřebovávají puttery, jimiž doklepáváte golfové míčky do jamek.

Obuv na golf

Nezapomeňte ani na pohodlí, při golfu je mimořádně důležité. Kromě kalhot, trička, vesty či svetru hraje významnou roli obuv. Golfové boty musí být dostatečně měkké, prsty v nich nesmějí být nijak stlačené. Vzhledem k tomu, že chodíte hlavně po trávě, která může být dosti nestabilním terénem, vyplatí se investice do takzvané spike obuvi. Má speciálně vyvinutou podrážku s hroty, díky nimž se při odpalech chodidla nesmýkají. Nehrozí pak podklouznutí a případné poranění. Na suchém terénu ale postačí i klasická sportovní obuv. Musí být prodyšná, aby nohy dobře „dýchaly“.

Golf už zdaleka není zábavou pro bohaté. Zahrát si jej může prakticky každý. Přímo na hřištích s 9 či 18 jamkami, případně na odpalištích.

Podobné články...

Napsat komentář