Základní pomůcky na cvičení, které by u vás doma neměly chybět

Léto se pomalu a jistě blíží a sním i ona nepříjemná nutkavost mít tělo jako ze škatulky. Ovšem člověk, který chodí do práce, vychovává děti a pečuje o svůj dům, nemá zkrátka čas na to, aby ještě navštěvoval posilovny, chodil běhat či se jinak věnoval pořádné fyzické aktivitě. I z toho důvodu je vhodné mít doma několik základních cvičebních pomůcek, na kterých můžete cvičit například po večerech a které jsou schopny něco udělat s vaším tělem.

Fittball

Fittball je skvělou pomůckou jak Pro posílení vnitřního svalstva tak pro držení rovných zad a také pro posilování. Tuto cvičební pomůcku jistě znáte. Jedná se o velký nafukovací míč, který se čas od času u někoho jen tak povaluje a sedá na něj prach. Tyto míče jsou skvělé na naučení správného posedu, protože při sezení na něm správně držíte své tělo, nikterak se nehrbíte, a posilujete vnitřní zádové svalstvo. Na fittballu zároveň můžete cvičit svůj balanc, posilovat se svojí vlastní váhou, můžete na něm dělat například kliky, a nebo se na něm můžete protahovat. Díky tomu by jej měl mít každý doma.

Kettlebell

Skvělá pomůcka pokud chcete aby vaše figura byla zpevněná a pokud chcete shodit pár přebytečných kil navíc. Díky kettlebell v podstatě můžete celou posilovnu vměstnat do jednoho jediného závaží. Na internetu najdete velké množství návodů, jak jste kettlebellem cvičit, aniž byste museli navštěvovat posilovnu, a aniž byste museli cvičení věnovat dlouhé hodiny. Kettlebell je zkrátka multifunkčním nástrojem, který můžete používat například při večerním sledování televize či jiných domácích činnostech.

Švihadlo

Švihadlo je pomůcka, kterou si zcela jistě pamatujete ze svých dětských let, ovšem skákání přes švihadlo je dokonalým způsobem jak pořádně zahrát svoje tělo a spálit velké množství kalorií. Díky švihadlu můžete své srdce dostat na tu správnou tepovou frekvenci a dát vašemu tělu rozkaz, aby začalo spalovat přebytečné tuky. Skákání přes švihadlo je poměrně fyzicky náročnou činností a proto se mu nemusíte věnovat dlouhé a dlouhé hodiny denně. Stačí skákat například 20 minut denně a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví.

Podobné články...

Napsat komentář