Vše, co potřebujete vědět o zvětšení prsou implantáty

Ať už nad plastickou operací prsou přemýšlíte z jakéhokoliv důvodu, určitě vás napadají desítky otázek. Jaké druhy implantátů vlastně existují? Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Podle čeho je vybírat? Jak probíhá samotná operace? Hrozí mi nějaké komplikace? Jak dlouho se prsa po operaci hojí? Bolí to? Omezí mě to v mém dalším žití? Tyto otázky budou patrně patřit mezi ty nejčastější. Pojďme na ně nalézt odpovědi.

Plastika prsou je podobně jako každá jiná operace poměrně významný zásah do lidského organismu. To však neznamená, že jde o zákrok s nějakým velkým nebezpečím. Plastickou operaci prsou podstoupí na světě každý rok přes milion žen. Těch nepovedených s následky a negativními projevy je však pouhé minimum. Pokud budou splněné následující podmínky.

Důkladný výběr prsního implantátu

Prsní implantát musí být v první řadě bezpečný. Vždy se tak ptejte po jeho certifikaci. Vhodné silikonové implantáty jsou vždy testované a vyráběné v souladu s požadavky Evropské unie a standardy norem jako například ISO.

Mezi takové implantáty patří implantáty Motiva. Splňují veškeré potřebné certifikace. Navíc vypadají přirozeně, a to nejen ve stoji, ale i v leže, při pohybu, při chůzi a všech dalších polohách. Díky tomu, že jsou elastické, přizpůsobí se tvaru tkáně, k níž se vkládají. Jejich pouzdro tvoří 7 velmi tenkých vrstev, riziko, že by silikonový gel vytekl a pronikl do okolní tkáně, tak prakticky neexistuje.

Implantátů existuje velké množství, jen těch od společnosti Motiva je přes 500 typů. Liší se velikostí, povrchem (hladký, texturovaný) či tvarem (kapkovitý, kulatý). Výběr konkrétního typu a konkrétní velikosti je vysoce individuální záležitostí. Záleží na tom, jaká prsa máte přirozeně, jakou tělesnou stavbou disponujete a také na tom, co od operace očekáváte. Zvětšení prsou implantáty je tak vždy ideální probrat s chirurgem, který povede operaci. Tím se dostáváme k další podmínce, svému operatérovi musíte bezpodmínečně věřit.

Podrobné konzultace s lékařem

Proto, aby se výsledek operace co nejvíce blížil vašim představám, nestačí jen přijít s návrhem velikosti a provést operaci. Naopak vás čeká několik sezení s lékařem, který s vámi váš záměr provede, poradí vám s výběrem a celým procesem augumentace prsou vás provede.

Jak probíhá operace prsou?

Ve chvíli, kdy se dostanete do fáze, kdy máte implantát vybraný, přichází na řadu samotná operace. Před ní vás čekají běžná předoperační vyšetření, podobně jako u jiných operací. Včetně mamografického vyšetření, které vyloučí jakékoliv onemocnění prsou. Operaci lékař provede v den vašeho příchodu na kliniku, případně den po něm. Žádného dlouhého čekání se tedy nemusíte obávat. Několik hodin před operací je třeba vynechat jídlo, pití a kouření.

Operační zákrok trvá 1-2 hodiny. Pokud nedojde k žádným komplikacím, po 1-2 dnech v nemocniční péči se můžete odebrat domů.

Hrozí mi nějaké komplikace?

Jako každá jiná operace, i plastika prsou sebou nějaká rizika nese. Mezi nejčastější patří krvácení z prsou, infekce kolem implantátu, pootočení implantátu, prosakování gelu do okolní tkáně, svraštění pouzdra, v krajních případech i prasknutí pouzdra.

Veškeré tyto případy lze ale označit za výjimečné. Z více než 100 000 provedených zvětšení prsou implantáty Motiva nastaly některé z těchto komplikací v pouhých jednotkách případů. Důkladnými předoperačními vyšetřeními a pečlivou rekonvalescencí jde drtivé většině z nich navíc zabránit.

Jak probíhá zapojení zpět do běžného žití?

Po propuštění z nemocniční péče vás čeká zhruba 14 dní absolutního klidového režimu. Během nich se připravte na bolesti prsou a jejich otoky. Postupem času však samy odeznívají.

Prvních pár dní po operaci budete mít prsa stažená elastickým obvazem. Ten je poté nutné okamžitě nahradit speciální kompresní podprsenkou. Toto pooperační prádlo hraje klíčovou roli v rekonvalescenci prsou, zároveň čerstvě instalovaný implantát chrání. Kompresní podprsenku je nutné nosit po dobu několika týdnů.

Zhruba měsíc po operaci budete muset vydržet spávat výhradně na zádech. Také vás čeká masírování jizev. Ty jsou sice velmi malé, na první pohled prakticky neviditelné, aby se však správně zahojily, je třeba je masírovat. Pohodlně to zvládnete sama, lékař vás to po operaci velmi rychle naučí.

Zapojení zpět do skutečně aktivního života očekávejte zhruba měsíc po operaci. Jakékoliv pohyby prsních svalů budou zpočátku bolestivé, postupným dávkováním fyzické zátěže se ale brzy dostanete do normálu. Namáhavější sporty budete moct provozovat zhruba po dvou měsících.

Podobné články...

Napsat komentář