CrossFit jako pekelný zázrak!

Shazování přebytečných kil bez pohybu zkrátka nejde. Otázkou ovšem je, jaký by ten pohyb vlastně měl být? Běhání? Posilování? Chůze? Pokud se nemůžete rozhodnout, máme pro vás řešení. Ideálním kompromisem je crossfit! Je extrémně zábavný, extrémně náročný a hlavně extrémně účinný trénink!

O co se jedná?

Crossfit je všestranný fitness program, který se zaměřuje na procvičení kompletně celého těla. Jedná se o funkční trénink, takže na jeho základě můžete očekávat zlepšení a rozvinutí všech vašich fyzických schopností. Jedná se o spojení gymnastiky, rychlosti a silového tréninku, kdy cvičíte hlavně s vlastní vahou a také se zde objevují prvky aerobního cvičení.

Není pro každého!

Pro dokonalé míry je tento typ cvičení velmi vhodný, protože u něj tělo neustále vyvíjí silovou aktivitu. Hlavním klíčem k úspěchu je tak pravidelné cvičení, které zpevňuje tělo, a také zvyšuje kondici cvičence. Cviky jsou stupňovány podle obtížnosti i pro úplné začátečníky, kteří se postupně budou dostávat na nové levely.

Neplést si s posilovnou!

Oproti posilovně se crossfit liší především ve způsobu cvičení. Zatímco v posilovně cvičíte cviky zaměřené na jednotlivé partie, crossfit je zaměřen na posilování kompletně celého těla. Ve fitku navíc máte časy na přestávky, ovšem crossfit pauzy příliš nezná. Zde jedete naplno, abyste ze sebe dostali maximum energie. Jedete v kuse a na čas.

Trochu jinak

Navíc při crossfitu poznáte náčiní, které v běžné posilovně jen tak nevyužijete. Medicimbály, kettlebelly, ale třeba také klasické švihadlo. Nejvíce však převažují cviky s váhou vlastního těla, tedy kliky, angličáky a seylehy.

Hodina

Hodina probíhá nejčastěji tak, že se v tělocvičně sejde v daný čas určitý počet lidí, kteří pak mezi sebou soupeří o ten vůbec nelepší čas za jak dlouho stihly svůj crossfit zvládnout. Pamatujte si, že u tohoto cvičení je nejtěžší začít, ale pak vás to chytne, tak že to už vůbec nebudete vnímat jako cvičení, ale spíše jako druh zábavy.

Podobné články...

Napsat komentář