Kvalitní guarana vás nakopne a rozproudí vaši energii

Často se vám stává, že se v polovině dne vlečete? Máte pocit, že byste potřebovali povzbudit, abyste se dostali až do postele? Pokud ano, guarana by mohla být řešením vaší únavy. Ta se nevyhýbá nikomu. Zvláště na podzim a v zimě, kdy se zkracují dny a máme méně denního světla než po zbytek roku.

Kde se vzala guarana?

Guarana je popínavá rostlina pocházející z amazonských deštných pralesů. Její semena po staletí používají indiánské kmeny v Brazílii pro jejich blahodárné účinky. Rostlina guarana může dorůstat výšky až 12 metrů, má velké listy a trsy malých bílých květů. Plody rostliny jsou malé, červené a obsahují černá semena. Z těchto semen se vyrábí guaranový prášek a kapsle.

Jak guarana funguje?

Guarana obsahuje kofein, který je stimulantem. Když se kofein dostane do krevního oběhu, putuje do mozku a blokuje adenosinové receptory. Adenosin je neurotransmiter, který může za to, že se cítíme unaveni. Blokováním adenosinových receptorů tak zabraňuje kofein pocitu únavy. Kofein také zvyšuje uvolňování dalších neurotransmiterů, jako je dopamin a noradrenalin, což může zlepšit náladu, soustředění a koncentraci. Kromě toho může kofein zvýšit srdeční frekvenci a krevní tlak.

Přínosy užívání guarany

Guarana může být skvělým způsobem, jak si dodat energii, když ji potřebujete. Může také pomoci zlepšit duševní výkonnost tím, že zvyšuje bdělost a soustředění. Guarana může také pomoci spalovat tuky tím, že zvyšuje metabolismus.

A co další doplňky stravy?

Možná jste kromě guarany narazili také na ženšen anebo třeba peruánskou macu. Všechno jsou to superpotraviny, které dokážou našemu tělu dodat v krátké době spoustu energie, a zároveň ho nakopnout k vyšším výkonům. Pokud byste si rádi připravili posilující koktejl i sami doma, můžete sáhnout po prášku z guarany nebo macy v kombinaci s některými bylinkami. Mnoho lidí s přicházejícím jarem začíná řešit, jak pěstovat bylinky. Mnohem důležitější je ale, jaké bylinky vůbec chcete pěstovat. Zvolte dobře takové, které vám pomohou při každodenním životě a podpoří fungování vašeho organismu. Například máta se obecně doporučuje na potíže s trávením, meduňka je výborná na zklidnění, a pokud potřebujete naopak povzbudit, pak guaranu výborně doplní řebříček.

Podobné články...

Napsat komentář