4 tipy, jak zahnat bolest svalů

Přehnali jste to s tréninkem v posilovně a trápí vás nesnesitelná svalová bolest? Nesázejte na domácí sirupy, i když ty vám mohou značnou měrou pomoct zevnitř (například když si přidáte sirup do kávy, minimálně tím doplníte potřebné vitamíny a minerály). Vyzkoušejte spíše něco jiného. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám ji pomohou zažehnat a rychleji se zotavit.

Sauna a otužování

V poslední době se saunování i ochlazování stalo symbolem zlepšení svalové regenerace. Ne nadarmo obě metody používají hojně i profesionální sportovci. Pravidelné návštěvy sauny a zimní otužování v ledové vodě může mít na vaši schopnost regenerace blahodárné účinky a určitě byste měli obě činnosti zařadit.

Speciální masti

Existuje celá řada přípravku, které vám mohou do značné míry od svalové bolesti instantně ulevit. Patří mezi ně různé masážní emulze nebo hřejivé či chladící masti. Najděte si na internetu reference na ty nejlepší a vyzkoušejte jejich aplikaci.

Masáže

Po náročném sportovním výkonu můžete regeneraci podpořit také kvalitní masáží. Ideální volbou je svěřit se do rukou vyškoleného odborníka. Existují i maséři, kteří se přímo specializují na sportovní masáže a dokáží vám zprostředkovat potřebnou úlevu. Při výběru nejlepšího maséra se orientujte podle uživatelských recenzí, které vám dají ideální zpětnou vazbu.

Aktivní regenerace

Poslední možností, kterou vám můžeme doporučit je aktivní regenerace. Pokud není přetížení vašich svalů opravdu extrémní, můžete vyzkoušet pomalý strečink, procházku nebo i protahování s lehkými závažími. Svaly budou díky protažení lépe prokrvené což může zajistit jejich rychlejší regeneraci. Vždy je však potřeba přistupovat k těmto aktivitám s maximální opatrností.

Podobné články...

Napsat komentář