Praktický doplněk pro cyklisty: Nosiče kol usnadní přepravu autem

Milovníci cyklistiky se konečně dočkali příjemného počasí a díky rozvolnění podmínek nyní mohou vyrážet do přírody užít si sportovních aktivit. Někomu ale nestačí jezdit neustále v okolí domova, kde už zná každý metr cyklostezek. Pakliže se chystáte vyjet někam do nových lokalit, je vhodné mít k dispozici přepravní zařízení. Praktickým řešením jsou nosiče kol, které se dají přidělat k vozidlu.

Jak vybrat nosič kol?

Moderní nosiče kol na tažné zařízení se dají pořídit poměrně levně, vyjdou řádově na jednotky tisíc korun. Výsledná cena se kromě jiného odvíjí od toho, jaký počet kol dokážou pojmout. Tento údaj patří k zásadním parametrům při výběru nosiče v obchodě. Nejlevnější modely jsou určené pro jedno kolo, robustnější varianty však umí vézt až 4 kola naráz, takže se díky nim můžete směle vydat na cesty s celou rodinou, aniž byste převoz kol museli řešit nějak složitým způsobem.

Nosiče kol na tažné zařízení je dále vhodné vybírat také dle jejich celkové nosnosti. Nezáleží tedy jen na počtu kol, ale i na tom, jak jsou těžká. Dalším parametrem je pak technologie upínání. Moderní zařízení, která nabízí kupříkladu produkty od výrobce Thule, mají šikovné upínací šrouby, díky nimž je upevnění nejen velmi rychlé a snadné, ale zároveň i patřičně bezpečné, takže se nemusíte bát toho, že by kola ze zařízení během jízdy spadla, případně se nějak otloukla a poničila.

Střešní box pro úschovu a přepravu zavazadel

Dobrým doplňkem na cesty je pro osobní automobil rovněž střešní box, někdy též nazývaný „rakev“. Upevňuje se na střechu vozidla a pojme i řadu větších předmětů. V zimě do něj schováte lyže či snowboard. V létě, kdy vyrážíte na kolo, pro změnu poslouží k úschově náhradních dílů, ale i oblečení a dalších věcí, jež by jinak zbytečně zabíraly prostor uvnitř auta, protože by se nevešly do jeho kufru.

Podobné články...

Napsat komentář