Kruhový trénink doma jako skvělý způsob, jak se udržovat v kondici
Abyste své tělo udržovali v dobré kondici, nemusíte nutně chodit ven. V těchto dnech je navíc posilování doma jednou z mála možnosti, jak se udržovat fit. Vyzkoušejte si doma sami či s partnerem kruhový trénink, během kterého si dáte řádně do těla a je zábavnější, než klasické cvičení.
Kruhový trénink
Kruhový trénink si můžete sestavit přesně vám šitý na míru. Jednat by se však mělo o komplexní cvičební program, který se skládá z několika vybraných cviků. Ty by měly být vybrány tak, aby během cvičení docházelo k zatížení celého těla. Sestaven může být kruhový trénink například ze 6 cviků s cvičebním náčiním i bez něj. Vytvoříte si tak 6 stanovišť, na kterých cvičíte po jasně danou dobu, popřípadě daný počet opakování. Mezi dalším cvikem si dáte několik vteřin pauzu a poté jdete na další cvik. Uzavíráte tedy nakonec celý kruh, ale můžete jej opakovat i vícekrát.
Posílení i ztráta tuků
Kruhový trénink by měl posilovat silové schopnosti i vytrvalost. Během cvičení byste měli provádět cviky opravdu intenzivně. Kruhový trénink tak podpoří spalování tuků, zvyšování celkové kondice, formování svalů i obratnosti. Vždy samozřejmě záleží na vhodné volbě cviků.
Při sestavování programu myslete na:
- počet daných typů cviků
- jejich pestrost
- délka cvičení na stanovišti (počet opakování)
- délka pauzy
- celková doba tréninku
- cvičební náčiní
- jak často kruhový trénink opakovat
Tipy na cviky
Do kruhového tréninku můžete zařadit cviky s vlastní vahou, ale i cviky se zapojením různých cvičebních pomůcek. Jednat se může například o:
- sedy-lehy
- plank
- výpady
- běh na místě
- dřepy
- skákání přes švihadlo
- boxování
- výstupy na židli
- posilování s činkami
- posilování s kettlebellem
- TRX