Upevněte si zdraví a zároveň zhubněte. Prozradíme, jak na to

Upevnit své zdraví je hlavně před přicházejícím obdobím chřipek velice důležité. Pokud patříte k lidem, kteří jsou náchylní na nemoci, měli byste své zdraví začít upevňovat už nyní. Navíc při tom můžete i skvěle zhubnout, když budete vědět, jak na to.

Hlavně hodně pijte

Pitný režim je pro tělo velice důležitý, mnozí lidé však nepijí dostatečně během chladnějších dnů. Jsou zvyklí pít hlavně během léta, kdy se více potí a kdy cítí, že mají nedostatek tekutin. Jenže v období podzimu a zimy je stejně důležité dostatečně pít, i když žízeň tak často nepociťujeme.

Během zimy a podzimu se navíc nacházíme v klimatizovaných nebo vytápěných místnostech, často se stále větrá, což následně vede k vysychání pokožky a sliznic. To poté vede k útokům bacilů. Díky dostatečnému pitnému režimu můžete nejen předcházet zdravotním potížím, ale také z těla vyplavíte škodlivé látky, které vám zabraňují v hubnutí.

Ideálně byste se měli vyvarovat empire ww3 fullscreen a kávě, i když jste si na ní vypěstovali závislost. Zatímco alkohol je nadmíru kalorický, káva zase tělo dehydratuje. Doporučují se pít hlavně bylinkové čaje nebo obyčejná kohoutková čistá voda bez sladidel a sirupů.

Začněte kvalitně snídat

Snídaně je základ dne. Je třeba ji dodržovat jak v případě, že chcete zhubnout, tak tehdy, kdy chcete upevnit své zdraví. Snídaně by měla být hlavně pestrá, vyvážená a taky zdravá. Odborníci doporučují do ní zařadit hodně ovoce a oříšků, jež jsou zdrojem bílkovin. Ideální snídaně tak může být jogurt s ovocem a oříšky (či granolou) nebo třeba vejce, k nimž přidáte zeleninu (i v ní se ukrývají vitaminy).

Když jsme však zmínili ovoce, mějte na paměti, že ovoce je vhodné jíst jen dopoledne. Sice obsahuje mnoho vitaminů, které posílí naše zdraví, na druhou stranu vám mohou zkazit hubnutí, protože jsou zdrojem obrovskému množství cukrů. Odpoledne proto do svého těla dávejte vitaminy v podobě zeleniny, v níž se tolik cukru nenajde. Vhodné jsou hlavně zelené papriky nebo okurky, které nejsou nijak sladké a (konkrétně okurky) jsou plné vody.

Podobné články...

Napsat komentář