Bezlepková strava uleví trávicímu traktu a pomůže vám zhubnout

Hledáte způsob stravování, který uleví trávicímu traktu a pomůže vám zhubnout? V tom případě by pro vás mohla být vhodnou právě bezlepková strava. Naučí vás také používat alternativní možnosti ve stravování a zakomponovat do jídelníčku více ovoce a zeleniny. 

Lepek

Mnoho osob dnes trpí nesnášenlivostí či alergií na lepek, která trápí jejich zažívací trakt. Sami ale jistě také znáte ten pocit, když si dáte k snídani chleba, k obědu těstoviny a k večeři další pečivo. Budete se cítit plní a váš trávicí trakt bude jen těžko takovou nálož lepku zpracovávat. Lepek je přitom označení pro skupinu nestravitelných glykoproteinů, které se vyskytují v rostlinách z rodu trávovitých, viz pšenice, ječmen, žito, oves a další obilniny.

Pestrá strava

Vynechat byste tedy ze své stravy měli výrobky obsahující lepek, tedy mnoho druhů těstovin, pečiva, sušenky, oplatky, sladkosti apod. Dnes však existují rozličné alternativy bezlepkové, například pohankové, amarantové, kukuřičné či rýžové náhrady, které lepek neobsahují. Bezlepková dieta vás také učí pestrosti ve stravování. K snídani si totiž nemusíte dát jen chleba a šunku, připravit si můžete ovocné smoothie, rýžovou kaši, misku s ovocem či mléčné výrobky. Objevíte nové alternativy, díky kterým bude vaše strava pestrá a bohatá na vitamíny a minerální látky.

Hubnutí

Jelikož lepek zatěžuje trávicí trakt a obsahují ho především průmyslově zpracované potraviny, je jeho vynechání spojeno také s hubnutím. Na bezlepkové stravě se budete cítit lehčí, váš trávicí systém bude lépe pracovat a vynecháte potraviny jako jsou bílé rohlíky, chléb, těstoviny, sušenky, sladkosti, které jsou plné sacharidů. Vyzkoušejte i vy například měsíc na bezlepkové dietě a poznáte na vlastní kůži, jaké výhody organismu přináší. Není to nic složitého.

Podobné články...

Napsat komentář