Jak postupovat při nákupu in-line bruslí?
Dostatek pohybu je základem k tomu, abyste byli zdraví. Možností máte v dnešní době takřka nepřeberné množství, záleží tak jen na vás, jakým způsobem se budete udržovat v kondici. Stále populárnějším sportem je jízda na kolečkových bruslích.
In-line brusle zažívají v posledních letech velký boom. Je to i díky tomu, že města a větší obce stavějí speciální dráhy a okruhy, ale také stezky, na nichž si úžasný in-line sport můžete vychutnat naplno. Bez rizika, že povrch bude hrbolatý, kamenitý a nezpevněný, což jsou podmínky, které in-line bruslení vůbec nevyhovují.
Pevná konstrukce a velikost koleček hrají velkou roli
Správný výběr in-line bruslí je podobně důležitý, jako když si kupujete klasické brusle na led, ale rovněž i normální vycházkovou či sportovní obuv. Hlavní je, abyste měli chodidla pevně usazena, nesmí se kývat, protože by snadno došlo třeba k vymknutí kotníků, případně k jiným úrazům. Všímejte si toho, zda je skelet in-line bruslí dostatečnou oporou chodidlům.
Zásadní je pro in-line brusle kvalita koleček, potažmo jejich velikost. Pakliže hodláte na bruslích trávit hodně volného času, ptejte se prodejce na to, z jak odolného materiálu jsou kolečka vyrobena. Značně to ovlivní nejen jízdní vlastnosti, ale především životnost bruslí.
Co se týče velikosti koleček, lze rozlišit in-line brusle pro začátečníky, pokročilé a zkušené borce. Jestliže s in-line bruslením teprve začínáte, je lepší zvolit modely s menším průměrem koleček, tedy zhruba kolem 80 milimetrů. Zkušenější z vás si pak mohou vybrat in-line brusle, jež mají průměr koleček 90 až 100 milimetrů. Rozdíl spočívá mimo jiné v tom, jak jsou brusle ovladatelné a rychlé.
Investujte do ochranných prvků
Nezapomeňte na rukavice na in-line. Počítejte s tím, že při in-line bruslení se přeci jen občas padá. Bez kvalitní ochrany vás každý pád může dosti zabolet a způsobit vám nějaké odřeniny, čemuž se právě používáním rukavic vyhnete.