S jakými sporty účinně zpevníte svou postavu?

Rádi byste zpevnili a vytvarovali svou postavu? Pro účinné tvarování postavu se hodí spíše sporty, které neprobíhají v tak vysoké intenzitě, jako když cvičíte pro zhubnutí přebytečných kil. U těchto sportů je nutné hlídat tepovou frekvenci a zvolit ideální cvičení právě pro vás. Cvičit můžete s vlastní vahou těla, s činkami či na strojích. V dnešním článku si posvítíme na sporty, které vám pomohou vaši postavu zpevnit. 

Aerobik a bodystyling

Cvičení, která jsou zaměřená na vytvarování postavy a počítají se cvičením s vlastní vahou. Základem je většinou nacvičení choreografie, která je dále obohacena o posilování problematických partií. Doplněno je také někdy o posilovací pomůcky jako jsou malé činky, overbaly či gumy.

Zdravé balancování

Pro celkové posílení těla a jeho zpevnění je vhodné tzv. balanční cvičení, které využívá pomůcky, jako je overball, velké míče, posilovací gumy či bosu. Tento typ cvičení má zdravotní charakter a zaměřuje se nejen na zpevnění postavy, ale na posílení středu těla, zad a problematických svalových skupin. Cvičit jej mohou mladiství, ale i lidé v pokročilém věku. Podílí se totiž i na zlepšení pohyblivosti kloubů. Skvělé je, že se zapojují také vnitřní svaly!

Jóga na desítky způsobů

Vaše tělo zpevní také jóga a různé její druhy, jelikož se podílí na zpevnění vnitřních svalů. Pomáhá od bolestí zad, díky ní skvěle protáhnete celé tělo a naučíte se správně dýchat. Jóga je pro zpevnění celého těla opravdu ideální. a nepečujete díky ní jen o svou fyzickou stránku, ale také o duševní. Učíte se koncentraci jen sami na sebe a jogínské pozice. Dopřejte si hodiny jógy či cvičte jógu doma každý den. Brzy poznáte, jaké výhody vám její cvičení přináší. Vyzkoušet můžete také pilates, ten je pro zpevnění těla více než vhodným.

Podobné články...

Napsat komentář