Jak se pojistit, když sportujete v zahraničí

Cestovní pojištění má mnoho podob. Stejně jako vaše cesty samotné. Někomu vyhovuje pohodové poznávání cizích zemí, jiný zase dává přednost možnosti užít si za hranicemi sportovních radovánek. Sport na cestách přitom představuje velmi specifickou a rozmanitou kategorii. Ať už ale půjde o vysokohorskou turistiku, cyklistiku, golf nebo třeba jachting, neměli byste při cestách do zahraničí zapomenout na správné sportovní pojištění. A především zvolit takové, které bude odpovídat vašim sportovním požadavkům, potřebám a výkonům.

Jednorázové i celoroční zahraniční pojištění

Cestovní pojištění je základ

Již základní nabídka služeb poskytovaných v rámci standardního cestovního pojištění obvykle zahrnuje rekreační provozování běžných individuálních a kolektivních sportů, jako je fotbal, bruslení či tenis, ale například i šnorchlování nebo turistika v běžném nenáročném terénu nepřesahujícím nadmořskou výšku 3000 m.

Pro tento typ aktivit si proto s tradičním cestovním pojištěním nejspíše vystačíte. Myslet byste ale měli na adekvátní výši pojistného krytí a také na územní platnost pojištění. Jiné sazby a podmínky totiž platí při cestách po Evropě, jiné zase, pokud vyrážíte na cesty po jiných kontinentech, což dnes už nebývá nijak výjimečné ani při letních či zimních dovolených.

Náročnější a rizikové sporty si žádají připojištění

Pokud je ovšem sport vaší vášní, měli byste zbystřit a věnovat pojištění svých sportovních aktivit větší pozornost. S náročností sportů totiž roste riziko možného zranění. To se týká jak aktivního provozování extrémnějších sportů, tak organizovaných sportovních aktivit, soutěží a závodů. Pro tyto situace je vhodné přibalit na cesty také připojištění, a především vybrat jeho vhodnou variantu.

Mezi náročnější sportovní aktivity přitom pojišťovny často řadí i oblíbené a všeobecně rozšířené lyžování a snowboarding, stále vyhledávanější jachting či kiting, ale například i rekreační potápění či sjíždění řek. Neplánujete některou z aktivit třeba i v rámci vaší příští dovolené?

Připojištění je rovněž nezbytné pro všechny, kdo mají v plánu se v zahraničí účastnit organizovaných závodů a soutěží, a to včetně soustředění, tréninků a soutěžních či přátelských utkání.

Sportovní pojištění se vyplatí

Cestovní pojištění lze obvykle sjednat jak v jednorázové podobě s denní sazbou podle zvoleného počtu dní cesty, tak v cenově zvýhodněné celoroční variantě. Denní sazby cestovního pojištění se přitom i s připojištěním na rizikové sporty pohybují v řádu desetikorun, což je investice, která se při cenách zdravotní péče v zahraničí nepochybně vyplatí. Za pojištění s celosvětovou platností si pak dospělí připlatí pouze desetikorunu za den.

Výhodnější sazby nabízejí pojišťovny též pro děti a mládež, cestovní pojištění KOLUMBUS od Kooperativy například zahrnuje pojištění pro dítě do 6 let zcela zdarma, pro starší děti pak se slevou 50 % ke sjednanému pojištění jednoho z rodičů. Při sjednání pojištění online navíc získáte slevu 10 %.

Sporty na cestách

Pokud nebudete provozovat aktivní sporty po celý čas své zahraniční cesty, můžete v rámci pojištění u Kooperativy využít výhodné nabídky pojištění v rozsahu aktivních sportů pouze ve vámi zvoleném termínu a přesně určených dnech. Denní sazbu pojistného si tak můžete nastavit podle toho, jaké sporty a kdy během cesty či pobytu plánujete provozovat. A po zbytek cesty se o vás postará běžné cestovní pojištění.

Podobné články...

Napsat komentář