Vybíráte posilovnu? Seznamte se se základními typy fitek!

Rozhodli jste se, že shodíte pár nadbytečných kilogramů, dostanete se do formy, naberete svalovou hmotu a navrch všechny svaly vyrýsujete? To se vám povede jen v prostředí, ve kterém se budete cítit dobře. S ohledem na velikost lze posilovny rozdělit na tři základní typy. Prozradíme vám jejich výhody a nevýhody.

Malé komorní fitko

Malé komorní posilovny najdete na každém rohu. Třeba ve sklepech panelových domů, na periferiích, v centrech měst a na dalších místech. Vyznačují se familiérní atmosférou, protože zde pravidelně dochází jedny a ty samé tváře. Pravděpodobně brzy navážete přátelství, ale anonymitu rozhodně nečekejte. Máte-li rádi „svůj klid“, raději se vydejte do větší posilovny. Nevýhodou komorního fitka je omezené vybavení. Obvykle v něm najdete pouze základní stroje.

clovekvpohybu.cz_kentoyafitness.cz_01

„Klasické fitko“ aneb zlatá střední cesta

Co si představit pod pojmem klasické fitko? Není příliš malé, takže nabízí dostatek prostoru. Na druhou stranu zde panuje přátelská atmosféra a míra anonymity není tak velká jako ve větších fitness centrech. I proto je o tyto typy posiloven největší zájem.

Reprezentativním příkladem je známá posilovna Praha Kentoya, která disponuje špičkovými posilovacími stroji. Do pohodového fitka chodí trénovat známé osobnosti a úspěšní sportovci. Nedílnou součástí je i solárium Praha.

clovekvpohybu.cz_kentoyafitness.cz_02

Velké fitness

Na velká fitness centra narazíte v rozlehlých nákupních centrech i samostatně. Pokud je vaší prioritou naprostá anonymita, pak jste na správném místě. Velký prostor, spousta strojů, na které nebudete muset čekat, spousta atraktivních služeb nad rámec fitness centra (např. aerobic, spinning, plavání…), ale také často se měnící personál. Posilování ve velkých fitness rozhodně není špatnou volbou, nicméně každému vyhovovat nemusí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář