Sportujte bez omezení

Zbavte se pocitu těžkých a bolavých nohou

Většina z nás sportuje především pro fyzické zdraví, notnou dávku energie, štěstí a dobré nálady. Avšak při sportu či při zvýšené fyzické aktivitě dostávají naše nohy pořádně zabrat. A co když se místo dobré nálady dostaví bolest a pocit těžkých nohou? Pojďme se tedy, než vyběhneme, podívat na to, co tento nepříjemný stav může způsobovat, jak jej řešit i jak mu v budoucnu  předcházet.

Oteklé nohy

Již samotná sportovní aktivita by měla těmto obtížím předcházet. Pokud vás však oteklé nohy trápí i po sportovním výkonu, zkuste využít účinku střídavě studených a teplých obkladů, zvýšit příjem hořčíku či vyzkoušejte cviky speciálně zaměřené proti otokům nohou. Pro rychlejší uvolnění, doporučujeme střídavě propínat špičky dopředu a zpět, zakroužit kotníkem či přenášet váhu ze špiček na paty. Na vině také v horkých letních dnech může být dehydratace organismu či u žen v pokročilém stádiu těhotenství, zvýšený nárůst hmotnosti. Zároveň se za nepříjemnými otoky nohou může skrývat celá řada zdravotních obtíží, jako například chronická žilní nedostatečnost.

Úleva od bolesti nohou v pohodlí domova

Pokud už bylo pohybu pro zbytek dne dost, a stále nevíte, co na otoky nohou, můžete využít okamžitého účinku Adjustačních ponožek®

Ty od sebe prsty na noze jemně oddělují, vyvíjejí jemný tlak a nohu prokrvují, čímž poskytují bolavým nohám okamžitý odpočinek. Při dlouhodobém nošení také předchází vzniku kladívkových prstů, pomáhají při léčbě patních ostruh. Také jsou účinné při pocitu studených nohou či při bolestech prstů u nohy.

Teď už víte, co dělat, přepadne-li vás místo návalu endorfinů nenadálá bolest nohou. Pokud se však vás stav nezlepšuje, a vy se i tak potýkáte s vleklými zdravotními problémy spodních končetin, doporučujeme navštívit fyzioterapeutickou ordinaci, kde vám ušijí léčbu přímo na míru.

Podobné články...

Napsat komentář