Saunováním pro lepší výsledky

Byli jste někdy v sauně? Pokud ne, zcela jistě vám doporučujeme to napravit. Saunování je totiž skvělým způsobem jak posílit imunitu, odbourat stres a pomoci si od nespavosti. Je však nutné dodržovat několik důležitých pravidel.

Pro zdraví a krásu

Sanování má zcela jistě hned několik velice pozitivních účinků. Jedná se o skvělý způsob jak nastartovat činnost svého kardiovaskulárního systému, díky zvýšené srdeční činnosti. Navíc díky prudkému ohřívání a zchlazování těla dokonale posílíte svůj imunitní systém a budete tak schopni více se bránit virovým onemocněním. Krom toho také v sauně perfektně prohřejete své tělo, a dáte odpočinou svému unavenému svalstvu z předchozí fyzické zátěže.

Saunuj se zodpovědně

Saunování má několik důležitých pravidel a ta je potřeba dodržovat. Ještě před ní byste si měli dát sprchu. Je zapotřebí se pořádně omýt a poté se utřít do sucha. Do sauny byste neměli nikdy vcházet mokří. Před saunováním byste také rozhodně neměli popíjet alkohol či kouřit cigarety. Zároveň si hlídejte, abyste byli dobře najezení, ale ne přejedení.

Opakuj třikrát

Mnoho lidí dělá tu chybu, že ihned po saunování hupsnou do bazénku. Ovšem postup by měl být takový, kdy se nejdříve osprchujete studenou vodou ve sprše, a až poté se ponoříte do bazénku. Po několika vteřinách nepříjemného pocitu ze studené vody byste měli začít na několik vteřin pociťovat příjemný pocit z pobytu v ledové vodě. Poté se dostaví pocit chladu, a to je moment, kdy byste měli z bazénku vylézt a zabalit se do osušky, chvilku si odpočinout a poté se vrátit do sauny.

Po samotném saunování byste se měli na chvilku natáhnout, a vychutnat si lehkou únavu, kterou vám saunování přinese. Nikam nespěchejte a nadále pak relaxujte. Uvidíte, že svět vám bude hned připadat mnohem lepší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář